niedziela, 25 września 2016

Spacer po Gdańsku = Walk around Gdansk = Spaziergang durch Danzig

W naszym mieszkaniu ostatnio mało się zmienia i ulepsza. Chyba mam zbyt dużo pracy zawodowej, przez co totalnie nie mam siły robić nic poza tym co muszę. Żeby nie pozostać zbyt długo offline, załączam kilka zdjęć zrobionych telefonem z naszego spaceru po Gdańsku. Mam kilka swoich ulubionych miejsc, jednym z nich jest widok na przeogromne dźwigi w Stoczni Gdańskiej. Widzę je codziennie jadąc do pracy, ale uwielbiam też podjechać blisko nich i popatrzeć z samochodu. Od czasu jak wyburzono kilka budynków i ogólnie uporządkowano teren w okolicy Stoczni, więcej można zobaczyć przez płot, co tam się dzieje.
Innym miejscem zapierającym dech w piersi jest widok Rafinerii Gdańskiej, najlepiej wieczorem, gdy wszystkie rusztowania są oświetlone, w dzień wygląda to mniej spektakularnie.
Mam jeszcze jedno ulubione miejsce, chyba najbardziej ze wszystkich w Gdańsku - bulwar nad morzem przy Latarni Morskiej w Nowym Porcie. To niesamowicie spokojne miejsce, zwłaszcza od czasu jak odprawy statków Stenaline przeniesiono w okolice Westerplatte. Dziś tam nie byliśmy, dlatego nie zamieszczam zdjęć tego miejsca.

 
 Pomnik Trzech Krzyży
 Centrum Solidarności
Słynna brama Stoczni Gdańskiej, przy Centrum Solidarności
Tunel pod Martwą Wisłą, oddany do użytku rok temu, wcześniej można było przeprawić się promem, co stanowiło ogromną atrakcję, ale tak jest szybciej.
Rafineria Gdańska
Do zobaczenia!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz