niedziela, 24 maja 2015

Ogrodzenie

Tym razem nietypowo - bardziej budowlanie niż dekoracyjnie. Dokupiliśmy kawałek ziemi około 50m2, który był za naszą działką. W  tym tygodniu wkroczyli robotnicy, aby postawić murki pod ogrodzenie oraz wyłożyć kostką część powierzchni na miejsce parkingowe.

 Tak wyglądało przed przebudową, jeszcze tydzień temu.
Między nami a sąsiadem jest duża różnica wysokości, więc trzeba było postawić wysoki mur.

A tak wygląda już położona kostka na parking.Ten mur w przyszłości zostanie obłożony specjalnymi płytkami, takimi jakie mamy na murze od frontu.
Doprowadziliśmy ścieżkę, aby nie trzeba było zimą chodzić po błocie do samochodu.
Skarpa jest naszym utrapieniem, powoli ją zagospodarowujemy. Jeśli macie jakieś fajne pomysły na kwitnące rośliny na skalniaki, to napiszcie proszę w komentarzach.

Niżej pokażęWam jak 3 lata temu, po przeprowadzce zmienialiśmy działkę od frontu.
Przed domem nie mieliśmy miejsca parkingowego, bo niestety przed garażem jest go za mało.Postanowiliśmy rozwalić część skarpy, zrobić murek oporowy, dzięki czemu zrobiło się miejsce na samochód.
To małe puste miejsce wyłożone kostką jest na szopę, która teraz już stoi. Nie mamy piwnicy, więc taki składzik na kosiarkę itp. jest nieodzowny. No i ten betonowy mur też jest już obłożony specjalnymi kaflami. 
W tle widać szopę, a wśród betonowej kostki wyrosło drzewko :)   


A tak aktualnie wygląda podjazd bez skarpy. Jest duże miejsce parkingowe i ogrodzenie kute. Nie będę skromna, ale bardzo podoba mi się wzór naszego ogrodzenia, takie samo zamówimy na tył domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz